preloader

Google Anahtar Kelime Planlayıcı ücretsiz nasıl kullanılır

İnternet gibi rekabetin yüksek olduğu bir ortamda, web sitesi kurup insanların sizi bulmalarını beklemenin pek de gerçekçi olmadığını artık çoğu küçük iletme sahibi ve girişimci biliyor. Web sitenize trafik çekmek için öncelikle insanların neyi, nasıl aradığını bilmelisiniz. Bunun en sağlıklı yollarından biri de anahtar kelime araştırması yapmak. Ancak, daha yolun başındaysanız çok profesyonel araçlara ya da uzmanlara ayıracak bütçeniz olmayabilir. Neyse ki Google Anahtar Kelime Planlayıcı gibi size yardımcı olabilecek güçlü, ücretsiz araçlar da bulunuyor.

Bu araç aslında Google Ads platformu içinde kampanyalar oluştururken reklam vereceğiniz anahtar kelimeleri belirlemek için kullanılıyor. Ama başka yerde bulamayacağınız arama terimleri sunan güçlü bir araç olduğundan, henüz reklam vermek istemeseniz de araştırma yaparken size çok yardımcı olacaktır. O zaman onu platform içinde ücretsiz olarak nasıl bulacağınızı ve nasıl kullanacağınızı öğrenmeye hazır mısınız? Hadi başlayalım.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı’ya ücretsiz nasıl erişilir?

Daha önce de söylediğimiz gibi, Google Anahtar Kelime Planlayıcı’yı dilerseniz tamamen ücretsiz kullanabilirsiniz. Ama bu aracı kullanmak için Google Ads hesabınızı Akıllı Mod’dan (hesabınızı yeni açtıysanız büyük ihtimalle otomatik olarak Akıllı Mod’da olursunuz) Uzman Mod’a geçirmeniz ve bu süreçte Google’ın size ücretli kampanya oluşturmanız için verdiği yönlendirmeleri es geçmeniz gerekiyor. Bu işlere yeni başlıyorsanız nasıl yapacağınızı bulmakta biraz zorlanabilirsiniz. Bunun için size yol gösterecek bir rehber hazırladık.

Google’ın herhangi bir hizmetini kullanabilmeniz için önce tabii ki bir Google hesabınız olması gerekiyor. Halihazırda bir hesabınız yoksa buradan hemen ücretsiz bir hesap oluşturabilirsiniz.

Hesap açtıktan sonra buradan Anahtar Kelime Planlayıcı’ya git düğmesine tıklayın.

Daha sonra Google size bir Ads kampanyası oluşturtmaya çalışacak. Çoğu kişi bu nedenle Google Anahtar Kelime Planlayıcı aracını kullanmak için ücretli reklam kampanyaları vermeleri gerektiğini düşünüyor. Ama bunu yapmak zorunda değilsiniz.

Reklam için ana hedefinizin ne olduğu sorulan sayfa karşınıza çıktığında, seçeneklerin hiçbirini işaretlemeyin. Onun yerine sayfanın altındaki Profesyonel bir pazarlamacı mısınız? Uzman Moduna Geçin yazısına tıklayın.

Sizden kampanya hedefi belirlemenizi isteyen bir sayfayla karşılaşacaksınız. Yine seçeneklerin hiçbirini işaretlemeyin ve en alttaki Kampanya olmadan bir hesap oluşturun yazısına tıklayın.

Daha sonra karşınıza çıkan sayfada konumunuza göre sizin için doğru olan bilgileri girin ve Gönder’e basarak işletme bilgilerinizi doğrulayın. Burada sizden kredi kartı bilgileri istenmeyecek ya da herhangi bir ödeme yapmanız gerekmeyecek.

Böylece hiçbir kampanya oluşturmanıza gerek kalmadan hesabınızı kurdunuz! Google Anahtar Kelime Planlayıcı aracına ulaşmanıza çok az kaldı. Şimdi karşınıza gelen ekranda Hesabınızı Keşfedin düğmesine tıklayın.

 

Related Post

Bir cevap yazın

Geri
WhatsApp
Telegram
Messenger
E-posta
Sizi arayalım