preloader

En İyi Ücretsiz Sunulan WordPress Temaları

En iyi ücretsiz sunulan wordpress temaları

WordPress açık kaynak kodlu bir sistem olması sayesinde topluluklar tarafından çok tutulmayı başardı ve günümüze kadar popülaritesini en üst seviyelere yükseltmeyi başarmış durumda.

WordPress’ in tamamen ücretsiz olarak sunulması da, tüm geliştiricilerin ilgisini çekti ve günümüze kadar bir çok eklenti ve temalar geliştirildi ve geliştirilmeye devam ediyor.

Günümüzde artık hiçbir kodlama bilmeden web sitesi sahibi olmak WordPress sayesinde çok kolay bir hale geldi. WordPress altyapısına sahip bir site tasarlayarak hayalinizdeki web siteleri çok kısa zamanda hiçbir kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan oluşturabiliyorsunuz.

 

WordPress’in günümüzde çok fazla sevilmesi ve popüler hale gelmesi sayesinde geliştiriciler tarafından bir çok farklı wordpress teması da geliştirildi ve yayınlandı. Şuan ki günümüzde wordpress altyapısına sahip bir web sitesi oluşturmak istediğimizde hangi kategoride olursa olsun, binlerce wordpress teması karşımıza çıkıyor.

Çok fazla tema seçeneği olması kullanıcılar için aslında güzel bir şey çünkü geliştiriciler arasında rekabetin yoğun geçmesine sebebiyet veriyor ve bu sayede mevcut temalar çok daha hızlı ve kaliteli bir şekilde geliştirilmeye devam ediyor diyebilirim.

Günümüzde tema geliştiricileri zaman harcadıkları bir projeden doğal olarak gelir elde etmek istedikleri için çoğu wordpress teması ücretli olarak satılıyor ancak bu ücretsiz wordpress teması olmadığı yada daha kötü temalar olduğu anlamına asla gelmemektedir.

Ücretsiz olarak kullanılabilen öyle wordpress temaları var ki ücretli wordpress temalarından çok daha iyi performans sunabiliyor. Eğer bu tarz wordpress temalarını merak ediyorsanız ücretsiz wordpress temaları bağlantısından listemizi inceleyebilirsiniz.

Şimdi öncelikle konuya hakim olmayanlar için bilgilendirme açısından çok sıkmadan kısa bir özet geçmek adına “WordPress Teması Nedir?” konusu ile başlamak istiyorum.

WordPress Teması Nedir?

Öncelikle baştan şunu belirtmek isterim ki wordpress temaları, bir site değildir. Tema satın aldığınızda google’da arama yaparak ulaştığınız siteler gibi siteniz olmaz! Sadece bir wordpress temanız olmuş olur. Temalar sayesinde sitenizin içinde  çalışan wordPress yazılımı sayesinde sitenizin görünümünü ve fonksiyonlarını belirlersiniz.

WordPress temalarına sitenin dış görünüşü diyebiliriz. WordPress teması sitenizin temeli gibidir, temeli çok iyi olan bir site oluşturduğunuzda sitenizin geleceğinin çok parlak olma ihtimali daha yüksek olur.

Konuyu yeni öğrenen biriyseniz bir site oluşturmadan önce bilmeniz gereken bazı kritik konular mevcuttur. Bu konuları siteyi kurduktan sonra öğrenmeniz ileride çok fazla sorun yaşamanıza sebebiyet verecektir.

Bu konular; wordpress temalarında seo uyumu, site hız optimizasyonu, HTML hataları gibi konular diyebiliriz.  Sitenizi nasıl hızlandıracağınızı öğrenmek istiyorsanız WordPress Site Hızlandırma eğitim setime de göz atmanızı tavsiye etmekteyim. Şuan bu konuda ki tek Türkçe kaynak diyebiliriz.

En İyi Ücretsiz Sunulan WordPress Temaları Ne Demek?

Makalemizin başında da belirttiğim gibi wordpress temaları ücretli wordpress temaları ve ücretsiz wordpress temaları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Ücretsiz wordpress temaları istediğiniz zaman ücretsiz olarak indirip, sitenize kurabileceğiniz temalardır.

Ancak ben bu yazımda size en iyi ücretsiz sunulan wordpress temaları konusundan bahsedeceğim. En iyi ücretsiz wordpress temaları normalde ücretsiz temalar arasında ki en iyi wordpress temaları olarak anlayabilirsiniz, ki bu gayet normal bir durum.

Themeforest sitesine bağlantıdan üye olabilirsiniz. Ücretsiz olan wordpress temaları belirlenen tarihten sonra yine eski fiyatına geri dönmektedir. Ücretsiz olarak aldığınızda size temalar REGULAR LİSANS sahipli olarak gelmektedir. Bu sayede ücretsiz premium özellikli wordpress teması arayanlar için çok güzel bir seçenek haline gelmiş oluyor.

Her ay düzenli olarak paylaşılan wordpress temaları için Themeforest sitenindeki bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Related Post

Bir cevap yazın

Geri
WhatsApp
Telegram
Messenger
E-posta
Sizi arayalım